Perla Mikrofiber Bezlerini Mutlaka Kullanmanız Gereken 7 Yer

Her gün havada, suda ve çevremizde yüzlerce kimyasala ve daha pek çoğumuz evlerimizde ve güzellik bakımımızda kullandığımız ürünlerle karşı karşıyayız. Temizlik ürünleri en kötüsü suçlulara yönelik olma eğilimindedir ve çocuklar ile birlikte evin çevresinde olması en tehlikeli olanlardır.

Çoğu temizlik ürünü, sert solventler, deterjanlar ve kokuların yanı sıra ağartıcılar, amonyak, sülfatlar ve parabenler gibi zararlı kimyasallar içerir. Bir şişe temizleme spreyi veya ağartıcıyı okuduysanız, bu kimyasalların cilde, solunum yollarına, gözlere, akciğerlere vs. neden olabileceği hasar ve “Yutulduğunda ölümcül olabilir” uyarısı eklendi. Özellikle değil lavabonun altında çocuklarla dolaşmak istediğin şeyler!

Perla Genel Temizlik Bezi

Birçok şey olduğu gibi, kendiniz yaparak yeşil temizleme, size ürünleri temizlemekten çok para kazandırabilir ve daha sağlıklıdır. Mikrofiber aynı zamanda yıllar boyunca çok para kazanıp doğal olarak temizlememde yardımcı oldu.

Mikrofiber Nedir?

Genel olarak, temizleme bezlerinde kullanılan mikrofiber , iki sentetik polimer karışımı olan polyester ve poliamitten (naylon) yapılır. En kaliteli mikro elyaf bezlerde, bu elyaf yaklaşık 1/100 çapında bir insan saçıdır. Bu, liflerin çıplak gözle kolayca görünür olmamasını sağlar. Elyaflar birlikte toplanır ve daha sonra kumaşa dokunan ipliğe döndürülür.

Büyütme altında incelendiğinde, bir mikrofiberin bölünmüş veya kola benzeyen bir görünüşü vardır. Konuşmacı arasındaki alan daha büyük bir yüzey oluşturur elyaf kendisinde. Tek tek lifler ipliğe birleştirildikten sonra kumaşa dokunulduğunda sonuç, üstün emiş gücü ve fırçalama gücü ile birleşince inanılmaz bir alma kabiliyeti ve kir tutma özelliğine sahip bir üründür.

Buna kıyasla, pamuk lifi gibi geleneksel bir lif daha büyük ve pürüzsüzdür. Bu liflerden yapılmış kumaşlar, kiri çözmek için bir temizlik maddesi (deterjan, sabun ve diğer kimyasal temizleyiciler) gerektirir ve daha sonra bu kumaş yüzeye çıkarılmak için emilir. Kir kolayca çözülmezse kolayca kaldırılmaz ve geride bırakılabilir. Mikrofiber bezlerin bölünmüş elyafları pürüzle tutabilir ve kir tutabilirken, geleneksel elyaflar bir yüzey etrafında kir ve nemi itme eğilimindedir. Esasen, daha temiz bir yüzey istiyorsanız, mikrofiber seçin!

Neden Perla Microfiber’i Seçmelisiniz?

Mikrofiberin temizliğinde popülaritesi giderek artıyor. Mikro fiberler, insanların evlerini temizleme, arabalarını yıkama, katlarını süpürme ve hatta vücutlarını temizleme biçimini tamamen değiştiriyor. Perla Mikrofiber, insanlara genelde kullanacakları ev temizlik ürünlerinin birçoğunu ortadan kaldırmalarını sağlar . İster bir kişinin ticari olarak üretilen temizlik ürünlerini kullanması ya da evde kendi ürünlerini üretmesi, birçok kişi yalnızca su ve bu tekrar kullanılabilir bezleri kullanan bir temizleme yöntemine geçiyor. Kimyasal maruziyeti azaltmak, atıkları ortadan kaldırmak, zaman ve paradan tasarruf etmek ve hayatlarını kolaylaştırmak için Perla bezler birçokları için bariz bir tercih haline gelmektedir.

Bunun sizin için anlamı ne?

Mikrofiber sizi yalın, ortalama, yeşil bir temizleme makinesi haline getirebilir! Sadece su ve mikrofiber bir bezle donatılmış haldeyseniz, geleneksel temizleme yöntemlerini uyguladığınız zamandan daha büyük bir etkiye sahip olacaksınız. Hepimiz bunun niçin iyi olduğunu biliyoruz; Su ile temizleme, pis kimyasalları evinizden ve hava ve su sistemlerimizden uzak tutacaktır.

Zamanla, kimyasal kullanımdaki ve atıktaki bu azalma, sizin için, ailenizdeki, topluluğunuz ve dünyamız için daha gelişmiş bir yaşam kalitesine dönüşecektir. Bunun ötesinde, yalnızca suyla temizleme, yüzeylerinizde hiçbir kir veya kimyasal kalıntı bırakmayacağınız anlamına gelir; bu da aslında bir “temiz” temizliğe ulaştığınız anlamına gelir. Mikrofiber ile temizleme, satın aldığınız veya yaptığınız temizleme ürünlerinin sayısını ortadan kaldırdığınızda veya büyük ölçüde azalttığınızda paradan da tasarruf edebilir. Evimde kullandığım bezler 500 yıkama testine tabi tutulmuş ve 2 yıl garanti taşıdı.

Şaşırtıcı bir şekilde, birçok kişi bu bezlerin yıkım ömrü ve garanti süresinin sonunu geçtiğini bulmuştur. Bir kez yatırım yapmak, çok sayıda insana temizlik yapmak için kullandığım ürünleri azaltmak ve bezlerimi tekrar kullanmak düşüncesi, minimalist duyarlılıklarım için oldukça cazip geliyordu. Tıpkı ürün kullanımınızı basitleştirdiğinizde ve kaydettiğinizde zaman ve emekten tasarruf edeceksiniz. Mikrofiber temizlik ürünleriniz temizlikçi bir müttefik haline gelir. Daha az çaba, ev işleri için harcanan süreyi etkiler.

perla-metal-sopali-yer-bezi-seti

Temizlemek için mikroelyaf kullanmak, temizleme süresini% 50 oranında kolayca düşürdü. Banyolar, duvarlar, mutfak tezgahları ve zeminler gibi normal temizleme yüzeyleri, mikrofiber kullanıldığında korumak ve daha iyice temizlemek çok daha kolaydır. Buna ek olarak, özel temizlik projeleri ve yerli nemesler sokmalarını kaybetti. Pencere yıkama, paslanmaz çelik cihazları parlatmak ve cam üstü pişirme alanını temiz tutmak, geçmişte birlikte uğraştığım görevlerdir ancak şimdi artık korkmuyorlar. Gerçekten kolay temizlik yapmak ve aslında eğlenceli olmak uzun bir emirdir.

Beni yanlış anlamayın, hala çalışır, ancak mikrofiberin “emek” ten daha zahmetli işlerden çıkardığını keşfettim. Üç çocuk, ev işi ve ev eğlencesinin keyfini çıkarırken hala temizlenecek zamanı bulmak için uğraşıyorum. Ama şimdi, bir sürü temizlik zamanı bulursam, daha fazlasını başarabilirim!

Mikrofiber Bezler Nerede Kullanılır ?

Mikrofiberinizi kendi evinize ve temizlik rutininize dahil edebileceğiniz yolları düşünmek için en sevdiğim mikrofiber kullanımlarından birkaçını sunmak isterim.

1) Mutfakta : En çok mikrofiberim burada. Perla Mutfak Bezini Tezgah üstleri, dolaplar, zeminler, stovatörler ve paslanmaz çelik cihazları temizlemek için kullanıyorum. Küçük mikro lifler kir ve yiyecek kalıntılarını temizlemekle birlikte yağlı filmler ve bulaşmalarla mücadele etmek için müthiş bir işe sahiptir.

2) Banyo : Banyodaki mikrofiberleri kullanarak tüm yüzeylerdeki kir ve kalıntıları kolayca çıkarabilirsiniz. Perla Zor Kir Bezi özellikle de duş duvarlarında hoşuma gidiyor!

3) Parlak Yüzeylerde : Pencereler, aynalar, krom armatürler, granit ve diğer parlak yüzeyler temizleme bezi ve özel olarak tasarlanmış Perla Kristal bezi ile kolayca temizlenir ve parlarlar. Bir çizgi özgürlüğü elde etmenin ne kadar kolay olduğunu heyecanlandıracaksınız! Mikrofiber cilalama bezlerinin ne kadar kolay kullanılabilir olduğunu bilmiyorum, ancak Norwex Pencere Bezi kullanıyorum.

4) Toz için: Perla Desenli Temizlik Bezi. Tozla mikrofiber kullanmak harika! Kumaş, havayı havadan göndermek yerine almakta ve tuzağa düşürmektedir. Toz olduğunda geleneksel bir ürün kullanmadığından, daha fazla toz çekmek için geride kalmış kimyasal artık yok.

5) Zeminlerinizde: Zeminleri ellerindeki, dizlerindeki veya bir paspasdaki temizleyen kişidir, Perla Yer Temizlik Bezi sizi heyecanlandirecektir. İlk kez ayağa kalktı ve mikrofiber bir bezle yıkadıktan sonra döşeme tabanımda çıplak ayakla yürüdüğümde şaşkına döndüm. Farkı göremiyordum ama yere yürürken de hissedebiliyordum. Eski ürünümün önemli bir kalıntı bıraktığını bilmiyordum. Zemini temizlemek için paspas kullanmayı tercih ederseniz, bazı şirketlerin özel olarak tasarlanmış mikrofiber paspas kafaları yaparken, zeminlerini yıkamak için nemlendirip kullanabileceğinizi göreceksiniz. Aynı mikro fiber ilkeleri uygulanır.

6) Vücudunuzda : Evimizde banyo yaparken sabun kullanmayız. Bunun yerine, vücudumuzu temizlemek için mikrofiber bir vücut bezi kullanıyoruz. Yüzümü yıkayıp makyajımı bir mikrofiber yüz bezi ile çıkarıyorum. Onu seviyorum! Hiç böylesine temiz hissetmedim! İnsanları sabunu tırmandırmaya ikna etmek için biraz konuşmak gerekiyor, ancak bir kez yaptıklarında nadiren geri dönüyorlar!

7) Leke Çıkarılması İçin: Perla Zor Kir Temizlik Bezi, tezgah üstleri ve banyo küvetler gibi evinizdeki yüzeylerden kir almak için de aynı şekilde çalışır; bu da daha az belirgin alanlarda çok etkilidir. Mikrofiber leke çıkarmak için harika. Sadece su kullanarak başarıyla döşeme temizledim, uzun süredir duran lekeleri halıdan çıkardım, duvarlardan, tezgahlardan ve mobilyalardaki izleri ve çizimleri kaldırdım ve lekeleri giysilerden çıkardım. Dışarıdayken kendime bir şeyler dökmek için çantamda küçük bir bez bulunduruyorum. Mikrofiberin kan, şarap, yeşil güler yüzlü, su geçirmez mürekkep, kahve, kalıcı işaretleyici, tırnak cilası, yağ, pas, kusmuk, ketçap ve diğerlerini kaldırdığını gördük.

mikrofiber mop

Akılda tutun, mikrofiber bezleri kullanırken genel kural temizlik için ıslak kullanmak ve tozlamak için kurutmaktır. Islak kullanırken, temizlemeden önce mümkün olduğunca fazla su sıkın. Bu emiciliği ve elyafın kir ve kalıntıyı alma kabiliyetini arttırır.

Henüz mikrofiberleri kullanmıyorsanız, şimdi evinize birkaç bez eklemeyi düşünebilirsiniz. Mikrofiber için alışveriş yaparken, mikrofiber bezlerin eşit yaratılmadığını unutmayın. Örgü ve tasarıma ek olarak imalat, lif kalitesi ve çap gibi faktörler bezin kalitesini etkileyebilir ve bu nedenle gerçekleştirme kabiliyeti vardır.

Günümüzde piyasadaki bazı bezler, bezin kendinden arındırma yeteneğini kazandırmak için gümüşün doğal antibakteriyel özelliklerinden yararlanmaktadır. Bu durumlarda, mikro veya nano gümüşün kullanılıp kullanılmadığını ve gümüşün bez üzerine bir kaplama olarak mı eklendiğini mi yoksa bezin içine gömülü olup olmadığını değerlendirmek isteyeceksiniz. Bütün bu faktörler önemli, araştırmalarınızı yapın. Arkadaşlarınızla konuşun ve harika bir iş çıkaracak ve uzun süre dayanacak kaliteli mikrofiber ürünlere yatırım yaptığınızdan emin olun.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu
Özet
Perla Mikrofiber Bezlerini Mutlaka Kullanmanız Gereken 7 Yer
Makale Adı
Perla Mikrofiber Bezlerini Mutlaka Kullanmanız Gereken 7 Yer
Tanım
Banyodaki mikrofiberleri kullanarak tüm yüzeylerdeki kir ve kalıntıları kolayca çıkarabilirsiniz. Perla Zor Kir Bezi özellikle de duş duvarlarında hoşuma gidiyor!
Konuk Yazar
Marka
petra
Logo