Biorichi At Kestanesi Balsamı – 200 ml

Biorichi At Kestanesi Balsamı formülasyonları, aktif bileşen aescininde (aynı zamanda escin olarak da bilinir) yüksek olan tohum özütlerinden türetilmiştir. Tohumlar ayrıca hidroksikomarinler, flavonoidler, taninler, steroller, saponinler ve glikozitler içerir.

Açıklama

Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’nın ılıman bölgelerinde ağaç ve çalı olarak bulunan at kestanesi türlerinin bilinen 15 türü vardır. Kuzey Yunanistan’dan ve Balkan bölgesinden geldiği düşünülen Avrupa at kestanesi (Aesculus hippocastanum), tıbbî uygulamalarda sıkça kullanılan türlerdir. Diğer at kestanesi türünün potansiyel tıbbi değere göre iyice değerlendirilip değerlendirilmediği bilinmemektedir. Avrupa at kestanesi daha tanıdık tatlı kestanesi (Castanea vesca) ile ilgili değildir.

biorichi at kestanesi balsamı 200ml

Avrupa at kestanesi ağacının anten bölümlerinin çoğu (tohum, yaprak ve kabuk gibi) tıbbi tedavilerde geleneksel olarak kullanılmıştır. 1500’lü yılların başında, at kestanesi ağacından alınan fıstıklar kalıcı ateşi tedavi etmek için kullanıldı; Daha sonra hemoroitler, bacaklarda varisler, flebitler için kullanıldılar.

Modern at kestanesi formülasyonları, aktif bileşen aescininde (aynı zamanda escin olarak da bilinir) yüksek olan tohum özütlerinden türetilmiştir. Tohumlar ayrıca hidroksikomarinler, flavonoidler, taninler, steroller, saponinler ve glikozitler içerir.

Günümüzde, standart at kestanesi tohumu özütünün oral yolla verilmesi (HCSE), kronik venöz yetmezlik (CVI) ve ödem için iyi bilinen bir tedavidir. CVI, deri yüzeyi, ödem ve bacak yorgunluğunun yakınında genişleyen damarlar ile karakterizedir. Ekstrakt hemoroid tedavisinde bir sitz banyoda kullanıldığında da etkilidir. Buna ek olarak, HCSE sıkıştırıcı ve anti-inflamatuar olarak kullanılır.

At kestanesi, losyonlar, kremler, masaj yağları ve diğer cilt bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılan ve diğer bitkisel bileşenlerle birlikte kullanılan bir bileşendir. Çoğu bu tür topikal ürünler at kestanesinin varisli damarlar, şişme ve su tutma ile mücadele kapasitesinden arındırılmış ancak yeni ürünlerden bazıları at kestanesine antioksidan potens dayatıyor ve buruşuklukla savaşmak için kullanılıyor.

Geleneksel Çin tıbbı, büzücü, anti-enflamatuar, diüretik ve balgam söktürücü olarak kullanılan at kestanesi (Aesculus chinensis, tien shi li olarak da bilinir) yanı sıra dolaşım sorunları ve viral enfeksiyonlar da dahil geniş bir rahatsızlık aralığı kullanır.

Kronik Venöz Yetersizlik

Çok yönlü, güçlü kanıtlar oral HCSE’nin CVI tedavisinde etkinliğini desteklemektedir. Plasebo kontrollü çalışmaların kapsamlı bir derlemesinde, araştırmacılar, HCSE’nin tüm vakalarda plasebodan üstün olduğunu bulmuştur. İncelemeler, bacak ağrısı, pruritus, yorgunluk ve gerginlik gibi semptomların iyileşmesinin yanı sıra, bacak ve ayak bileği alt bacak hacminde ve bacak çevresindeki azalmalara dikkat çekti ve hafif advers reaksiyonlar nadiren ortaya çıktı. Aynı çalışma at kestanesi ile O- (β-hidroksietil) rutosidlerin bir referans ilaç karşısında eşdeğerliğini ve ayrıca at kestanesi ve sıkıştırma terapisi arasındaki denkliği buldu (Am. J. Clin. Dermatol 2002; 3: 341-8; Arch Dermatol 1998; 134: 1356-60).

Bacak ağrısını değerlendiren altı plasebo kontrollü çalışmanın gözden geçirdiği farklı bir literatürde, araştırmacılar HCSE ile tedavi edilen gruplarda plaseboyla karşılaştırıldığında belirgin bir iyileşme gözlemlediler. At kestanesinin kısa süreli CVI tedavisi için güvenli ve etkili olduğu, ancak uzun süreli etkinliğin değerlendirilmesi için daha titiz, randomize, kontrollü çalışmaların gerekli olduğu sonucuna varmışlardır (Cochrane Database Syst. Rev. 2002; 1: CD003230).

Diğerleri, oral at kestanesi tedavisinin, venüler endotel boşluklarını kapatma kapasitesinin bir sonucu olarak CVI’nin erken safhalarının tedavisi için yeterli olduğunu, ancak bu kompresyon tedavisinin daha sonraki safhalar için gösterildiğini belirtti (BMC Cardiovasc, Uyuşmazlık 2001; 1: 5) . Çeşitli yazarlar, sıkıştırma terapisinin zayıf uyum ile ilişkili olduğunu, çünkü rahatsız edici ve bazen de ağrılı olduğunu, bu nedenle at kestanesi gibi oral (ve belki de topikal) tedaviyi tercih ettiğini belirtmektedir. Bu tür bir tedaviyi ne kadar çabuk başlatırsanız, sıkıştırma terapisinden kaçınma şansınız o kadar iyi olur.

CVI’li 5.000 hastanın standart at kestanesi özütü ile tedavi edildiği bir başka çalışma, araştırılan, rahatsızlık, yorgunluk, gerginlik, bacaktaki ödem ve kaşıntı gibi semptomların hepsinin iyileştiğini veya iyileştiğini gösterdi (Fortschr Med 1996 ; 114: 196-200).

240 hastanın 12 haftalık, randomize, kısmi kör, plasebo kontrollü bir paralel çalışmada anlamlı ve eşdeğer ödem ödeminde azalma, at kestanesi ve kompresyon tedavisinin plaseboya kıyasla sonuçlandı; her iki terapide de yan etki yaratmadan iyi tolere edildi (Lancet 1996; 347: 292-4).

Kullanım ve Göstergeler

Topik ve sistemik HCSE’ler, Avrupa’da varikoz damarları, bacak krampları, flebit ve hemoroid gibi CVI ve ilgili durumların tedavisi için popülerdir. Günde üç veya dört kez% 2 aescin içeren jel veya kremlerin topikal uygulanması, hemoroit, varikoz damarları ve cilt ülserlerinin ortadan kaldırılması için, ayrıca çürükler, akut burkulmalar ve benzeri travmalar gibi spor yaralanmalarının iyileştirilmesi için Avrupa’da kullanılır . HCSE’lerdeki aescin açık şekilde anti-inflamatuar kapasiteye sahiptir ve travmadan sonra, özellikle baş ve spor yaralanmalarını takiben ve cerrahiden sonra ödemi hafiflettiği gösterilmiştir (Arzneimittelforschung 1994; 44: 25-35; Planta Med 1993; 59: 394-7) .

Standartlaştırılmış HCSE, kaşıntı, ödem, buzağılarda gece krampması ve sansasyon gibi bacak damarlarının patolojik durumlarının tedavisi için Komisyon E (ABD Gıda ve İlaç İdaresi ile karşılaştırılabilen bir Alman uzman paneli) tarafından onaylanmıştır. ağırlığın yanı sıra varis ve örümcek damarları.

At kestanesinin kırışıklıkların, saç dökülmesinin, selülitin, sırt ağrısının ve artiritin tedavisinde etkili olabileceğini iddia ediyor; ancak bu iddiaları doğrulamak için literatürde güvenilir bir delil mevcut değil. Yüz kremleri ve traş ürünlerinin bir bileşeni olarak, at kestanesi hassas ciltlere yöneliktir.

Kaynak: https: //skintypesolutions.com /article/ cosmeceutical_critique_horse_chestnut

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu

Marka

Biorichi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Biorichi At Kestanesi Balsamı – 200 ml” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Bilgi Hattı