Açıklama

Birçok yerli kültür sağlık konularına hitap etmek için şifalı bitkiler ve bitkiler kullandı. Bu, neredeyse her kıtaya yayılmış ve “hemen hemen her kültüre dahil olan” arazide yaşamak “için yeni bir anlam kazandıran bir gelenek ve uygulamadır. Neyse ki, ilaç endüstrisinin reklamcılık ve beyin yıkama girişimlerine rağmen bu alışkanlık da kökleşmiştir. Amerika’da ve nüfusun yarısından fazlası bir miktar bitki tedavisi kullanıyor. Bitkisel ilaçları tercih eder misiniz, yoksul dolaşımdan veya diğer vasküler rahatsızlıktan muzdarip misiniz? At kestanesi ya da aesculus hippocastanum hakkında bir şeyler öğrenmek ilginizi çekebilir, bu ağaç kabartma sağlayabilecek bileşikler içerir.

biorichi at kestanesi merhemi premium

At Kestane Nedir?
At kestanesi, Balkan Yarımadası’na özgü, ancak kuzey yarımkürede bulunan bir ağaçtır. At kestane tohumları, yapraklar, kabuk ve çiçekler yüzyıllardır bir dizi sağlık probleminden kurtulmak için kullanılmıştır. At kestane tohumu, Avrupa fitoterapisinde bir yere sahiptir ve vasküler sorunları gidermek için kullanılır. At kestanesinden yapılmış bir çay, Türk halk tıbbının elzem bir maddesidir ve üzgün bir karnı rahatlatmak ve böbrek taşlarına girmek için kullanılır; Hemoroit semptomlarını hafifletmek için tohumları da kullanıyorlar.Bugün, at kestanesi öncelikle kronik venöz yetmezlik ya da damarların bacaklardan kalbe kan akışını verimli şekilde geri döndürmediği bir durum olan vasküler sorunlar için geleneksel bir çare olarak kullanılmaktadır.

At kestanesi  neden etkili ?
Biorichi At kestanesi, birkaç gözlem prospektif fayda içeren aescin adı verilen bir bileşim içerir. Çin’in araştırması, aescin’in sistemik kızarıklığa dirençli olduğunu ileri sürmektedir. Bazı bileşiklerin, bağışıklık sistemini baskılayarak kızarıklığı yumuşatması nadir değildir, çünkü bağışıklık sisteminden bir yanıt olabilir. Aescin, bağışıklık bastırıcı olmaksızın kızarıklığa ve şişmeye karşı direnir. Aescin ayrıca çok güçlü bir antioksidan aktivite sergiledi. İngiltere’deki Middlesex Üniversitesi, at kestane özütünün mevcut en etkin serbest radikal savaşçılarından biri olduğunu gösteren bilgiler yayınladı. Buna ek olarak, Aescin ayrıca bir sabunindir, ki bu doğal sabun ürünleriyle birlikte daha önce duymuş olabileceğiniz bir kelimedir. Doğal temizlik sağlamaktan çok saponinler, kılcal damarları daha kırılgan hale getirerek vasküler sisteme yardımcı olurlar. Kırılgan kılcal sıvıların sızdırdığı şişme olayını yaşayan kişiler için büyük ilgi olacaktır.

At Kestanesi ve Damar Sağlığı
CVI, kötü çalışan valflerin kanın ekstremitelerden verimli bir şekilde dolaşımını önlediği bir durumdur. Farklı CVI nedenleri vardır fakat en yaygın olanı derin ven trombozu ve obezitedir. CVI çoğunlukla kaşıntı, artan bacak pigmentasyonu, şişme, varisler ve hatta ülser ile tanımlanabilir. En yaygın tedavi sıkıştırmalı çorap takmaktır. Sıkı elastik yapılmış, sıkıştırma çorapları tam olarak adından da anlaşılacağı gibi, damarları ve aralıkları sıkıştırarak şişmiş damarların boyutunu azaltırlar. Bu, arter üzerindeki basıncı artırır ve daha fazla kan dolaştırmaya zorlar. Tüm bunlar ayaklarda ve bacaklarda daha az kan dolaşımına izin verir.

Çalışmalar, at kestane özütünün sıkıştırma çoraplarına benzer bir etki sunduğunu ve damar ve arterleri daraltmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Norveç Tıp Birliği Dergisi’ne göre, at kestane tohumu özütü, Avrupa’da kronik venöz yetmezlik (CVI) için yaygın şekilde kullanılmaktadır. İtalya’nın Milano Üniversitesi, aescin’in CVI için sıkıştırma terapisi kadar etkili olmasını sağlayan araştırma yaptı ve buna ek olarak aescin sadece CVI için değil aynı zamanda hemoroid ve ödem için de önemlidir. Neden En düşük seviyede, at kestane tohumu ekstraktının kılcal duvar proteinlerinin parçalanmasını önlediği düşünülmektedir.

At Kestanesi Araştırması
Exeter Almanya Üniversitesi’ndeki Tıbbi Biyometri ve Tıbbi Enformatik Enstitüsü mevcut bilgileri inceledi ve geleneksel CVI tedavisinin sıkıştırma terapisi içerdiğini ancak sıkıştırma terapisinin ağrılı olabileceğini ve uyum sorunlarına duyarlı olabileceğini buldu. Bu gibi durumlarda, oral ilaçlar en umut verici görünümü sağlayabilir ve ilaçlar at kestane gibi doğal, bitki kaynaklarından alındığında bu senaryonun pozitifliği artar. Araştırmacıları, at kestane özütü kullanıldığında CVI semptomlarının iyileştiğini hızlıca araştırdılar.

Bir başka Alman çalışmasında CVI’li 22 hastada aescin özütü veya plasebo ile birlikte kapsül verilmişti. Asescin ekstraktını alanlar intravasküler hacimde azalma şeklinde “sıkıştırma benzeri” etki yaptığını kaydetti; bacaklardaki venöz problemler için at kestanesinin faydası için argümanı desteklemek.

Oklahoma Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi, damar ve dolaşım sorunlarıyla uğraşmaya yönelik çeşitli yaklaşımları değerlendirdi. Sıkıştırma terapisi ve topikal kremlerin ağrı ve şişkinliği azalttığı ancak uzun süreli uygulama ve yararlarının şüpheli olduğu gösterilmiştir. Açıkçası, en iyi uzun soluklu çözüm, özellikle obezite veya tip 2 diyabetin bir faktör olması durumunda, kökte potansiyel nedenleri belirlemektir. Yoksa, araştırmacılar, at kestane gibi bitkisel takviyelerin, CVI semptomlarını iyileştirmek için sunacak çok şeyi olabileceğini belirtti.

At kestanesi ile tamamlayıcı tıp
At kestane yararları araştırması, şans eseri, çok az olumsuz yan etki gözlemlemiştir. Aksine, at kestanesinin çoğu insan tarafından inanılmaz derecede güvenli ve iyi tolere edildiği düşünülmektedir. Bazı araştırmalar, aescinin gece daha gündüz vücut tarafından daha emilemez olduğunu gösterdi – eğer at kestane ile takviye ederseniz bir şeyler düşünün.

Eğer dolaşım ve damar sağlığı hayatınız için endişe veriyorsa, kendinizi envanter altına almayı ve bu sorunları daha iyi kontrol altına alabilmek için değiştirebileceğiniz herhangi bir faktör olup olmadığını belirlemenizi öneririm. Sağlıklı yiyorsun Yeteri kadar egzersiz yapıyor musun Birkaç kilo daha kaybetmek sizi daha iyi bir yere götürür müydü? Vücudunu en son ne zaman temizledin? Bazen bunlar faktörler, bazen de değiller.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu

Marka

Biorichi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Biorichi At Kestanesi Balsamı – Premium Series” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hoşunuza gidebilir…

WhatsApp Bilgi Hattı